Przejdź do treści

                  ATRAKCYJNE WARUNKI WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do kontaktu plantatorów z województw: lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Oferujemy bardzo atrakcyjne warunki współpracy.

Cykorię korzeniową można zaliczyć do roślin umożliwiających uzyskanie znacznego i pewnego dochodu, przy stosunkowo mniejszym ryzyku w porównaniu do innych roślin okopowych i korzeniowych. Przy poprawnej i precyzyjnej uprawie można liczyć na zebranie zadowalających plonów rządu 35-40 t z ha nawet na glebach kompleksu żytniego. Jak wykazały długoletnie obserwacje i średnie uzyskiwane plony naszych Plantatorów jest możliwe uzyskanie plonu powyżej 55 t z ha.

Cykoria łatwiej znosi okresowe niedobory wody w porównaniu z burakiem cukrowym czy też ziemniakiem, jest w dużo mniejszym stopniu narażona na choroby i szkodniki. Uprawa cykorii wykazuje duże znaczenie mątwikobójcze, szczególnie na polach o dużej rotacji z burakiem cukrowym, rzepakiem czy też ziemniakiem.

Uprawa cykorii korzeniowej może stanowić interesującą alternatywę dla producentów buraków cukrowych, którzy ze względu na zmiany w cukrownictwie musieli zrezygnować z jego uprawy. Park maszynowy pozwalający na uprawę buraków (siewniki, agregaty uprawowe, kombajny itd.) może z powodzeniem być wykorzystany w uprawie cykorii.